Aktualności Komitetu Wyborczego Mirosława Jarosza

2018-10-24

Dziękujemy!


Drodzy Państwo,
ostatnie dni przyniosły nam wiele emocji. Dopiero dzisiaj mogłem zebrać myśli i przekazać Wam ogromne podziękowania. Wraz z całym moim wspaniałym zespołem dziękujemy wszystkim mieszkańcom Miasta i Gminy Sobótka za tak liczny udział w wyborach – frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Jako dyrektor SP1, byłego gimnazjum – dziękuję byłym uczniom oraz wspierającej nas czynnie młodzieży, jako młodym i świadomym wyborcom – Wasza obecność przy urnach świadczy o dojrzałości i chęci wpływania na to jak chcecie żyć w Naszej Gminie. Wynik, który otrzymaliśmy, traktujemy jako olbrzymie wyzwanie i zobowiązanie do pracy na przyszłość. Pomimo tak agresywnej kampanii, która miała miejsce, wszyscy musimy zrozumieć jedno: nadszedł czas na wspólną pracę na rzecz Naszej Małej Ojczyzny, gdyż każdy dobry pomysł i pomoc będzie nam potrzebna. To nasze wspólne zwycięstwo – nas, KWW Mirosława Jarosza i innych Radnych, oraz Wasze – mieszkańców, którzy oddali mądry głos i udali się do lokali, aby zagłosować. Ten mandat zaufania, którym nas obdarzono, musimy dobrze wykorzystać. Jesteśmy tu dla Was i wspólnie będziemy zmieniać naszą rzeczywistość.
Dziękujemy wszystkim osobom wspierającym te ciężkie i pracowite miesiące, od porad merytorycznych jak i po prostu dobre słowo, które dawało nam siłę. Wszystkim Wam DZIĘKUJEMY! 

2018-10-24

Banery dla zwierzaków!


📢Szanowni Kandydaci w wyborach 2018r.📢 - chłodna i deszczowa jesień w pełni, zima za pasem, a nasze banery po wyborach należy posprzątać, co sami niedługo wprowadzimy w życie👍
Wraz z całym Komitetem Wyborczym Wyborców Mirosława Jarosza namawiamy i zachęcamy do oddawania swoich banerów wyborczych do schronisk dla zwierząt🐕🐈🐎 - tam przydadzą się na pewno bardziej niż w śmietniku czy schowkach. Plandeka, z której są wykonywane świetnie izoluje i na legowiska dla zwierzaków nada się idealnie. Pomóżmy, to nic nie kosztuje, a najmniejsi docenią ten gest, zwłaszcza w zimne noce :) ☔❄️

2018-10-19

ZAPRASZAMY NA WYBORY 21.10.2018r.


Od północy obowiązuje cisza wyborcza. Od tej chwili nie będziemy publikować żadnych aktualizacji - a Państwa prosimy o ostrożność i zaniechanie jakichkolwiek działań na profilach wszystkich kandydatów ze wszystkich komitetów, gdyż mogą Państwo zostać obciążeni grzywną. 
Jeszcze raz dziękujemy za wsparcie i zachęcamy do wzięcia udziału w wyborach w niedzielę. To od Was zależy przyszłość naszej Gminy. DZIĘKUJEMY!!! 
KWW Mirosława Jarosza

(kliknij w zdjęcie, żeby zobaczyć film)

2018-10-18

Orzeczenie Sądu


‼️Sprawiedliwości stało się zadość ⚖️ 
Sad Apelacyjny we Wrocławiu wydał orzeczenie w trybie wyborczym, w którym nakazuje Burmistrzowi Dobrowolskiemu m.in. dokonanie sprostowania nieprawdziwych informacji (wygłoszonych podczas Sesji Rady Gminy 26.09.2018r.). Zobowiązał Burmistrza do opublikowania (w terminie 24h od uprawomocnienia) oświadczenia na pierwszej stronie portalu Gminnego, a także przeprosin w formie pisemnej, które ma wręczyć osobiście.
Zapraszamy do zapoznania się z całym, szczegółowym Uzasadnieniem Sądu⤵️
https://drive.google.com/open?id=1se27sDGrLTEhlwJydaXih6zsMwePxabN

2018-10-18

Ostatni przystanek - Świątniki


Naszym ostatnim przystankiem na mapie gminy były Świątniki. Zostaliśmy ciepło przyjęci przez bardzo liczną grupę zebranych oraz Pana Sołtysa i mieliśmy okazję przedyskutować obecną sytuację Naszej Małej Ojczyzny. Świątniki są piękną wsią, co zawdzięczają m.in. wspaniałym mieszkańcom, którzy o nią dbają - sami są pomysłodawcami i wykonawcami wielu ciekawych inicjatyw. Podczas spotkania zebrani poruszyli temat przychodni na Strzelców i poprosili o wyjaśnienie plotek odnośnie ingerencji Mirosława Jarosza jako przyszłego burmistrza w placówkę prywatną. Zostały przedstawione propozycje współpracy bazującej na dialogu tak, aby każdy pacjent swobodnie korzystał ze wszystkich jej usług. Swoją obecnością zaszczyciła nas także Pani Lidia Sączawa, obecna Radna i kandydatka do Rady na przyszłą kadencję. Podziękowała mieszkańcom za dotychczasową współpracę i przedstawiła swoje osiągnięcia. 
Warto wspomnieć, że byliśmy także zaproszeni na fantastyczne obchody 8 Międzynarodowych Spotkań Miłosników Ziemi Wołyńskiej i Kresów Wschodnich, które odbyły się we wrześniu, z czego także załączamy krótką fotorelację.
To było piękne zakończenie naszych spotkań z mieszkańcami - wszystkim wsiom i miejscowościom serdecznie DZIĘKUJEMY!!! 

         

2018-10-11

Już dzisiaj 11.10.2018r. spotkanie w Hotelu Ślęża!


Zapraszamy Państwa na spotkanie z KWW Mirosława Jarosza.

Odbędzie się ono dziś, 11.10.2018r. o godz. 18:00 w Hotelu Ślęża (Pension) w rynku w Sobótce.

 

2018-10-11

Prezentacja radnych - zapraszamy na nasz kanał YouTube!


Zapraszamy Państwa do zapoznania się z krótkimi filmami radnych i kandydata na naszym kanale na YouTube - prezentujemy swoje priorytety na zbliżającą się kadencję.

Kanał KWW Mirrosława Jarosza

 

2018-10-11

Kolejne spotkania.


Jest nam ogromnie miło, że podczas ostatnich tygodni mieliśmy szanse spotkać się z tak licznymi mieszkańcami naszej gminy. Oto kolejne podsumowanie wizyt, które mieliśmy przyjemność odbyć.

Nasławice: Mieszkańcy Nasławic zwracali uwagę na brak kanalizacji, zły stan drogi łączącej Sobótkę z Nasławicami oraz zły stan dróg w samej wsi, braki w oświetlenia, w tym na bocznych drogach. Istotną kwestią dla mieszkańców jest brak komunikacji autobusowej we wsi - ogólnie ujmując brak połączenia komunikacją publiczną wsi Nasławice z innymi miejscowościami, co jest niezbędne do życia dla m.in. osób starszych. Osoby mieszkające w bezpośrednim sąsiedztwie kopalni zwracają uwagę na uciążliwy pył, wskazując o konieczności wszczęcia rozmów w sprawach dla nich mających istotne znaczenie dot.: zabudowy młynów kruszących czy stawiania kurtyn wodnych zapobiegających rozprzestrzenianiu się pyłów oraz hałasu. Ważnym problemem dla mieszkańców jest też naprawa niedrożnego odpływu kolektora burzowego z zbiornika przy sklepie oraz udrożnienie zalanych asfaltem kratek burzowych.

 


Michałowice: Jak w przypadku wcześniejszych miejscowości tak i w Michałowicach zwracano uwagę na brak kanalizacji, choć w pobliżu od lat ma przebieg kolektor ściekowy ze Starego Zamku do Sobótki, brak chodników oraz oświetlenia. Mieszkańcy zwracali uwagę na brak życzliwego spojrzenia dotychczasowych władz gminy na problemy ich życia codziennego czy to w odniesieniu do potrzeb związanych z dostawą wody i odbiorem ścieków jak również przysposobieniem działek dróg gminnych do użytkowania nawet w podstawowym zakresie by móc z nich korzystać w dojeździe do swoich nowo wybudowanych domów. Marzeniem mieszkańców jest remont dotychczasowej drogi brukowanej z doprowadzeniem jej do stanu z nowymi krawężnikami, chodnikiem oraz dobrą nakładką asfaltową. Kolejnym marzeniem czy też koniecznością jest zainstalowanie oświetlenia, przy czym mieszkańcy sugerowali oświetlenie solarno-wiatrowe. Mieszkańcy deklarują w rozmowach chęć zaangażowania się własnym udziałem w pracy na rzecz swojej wsi, zwracając uwagę iż nie pozwolą na wyburzenie dotychczasowej świetlicy jak to sugerują im dotychczasowe władze.

 


Księgienice Małe: W Księginicach Małych spotkała nas miła niespodzianka – swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele KWW Niezależni Aktywni Samorządni i zarazem obecni radni, Panowie: Krzysztof Krzeszowski, Andrzej Kociński oraz Pan Rafał Kotwica - sołtys wsi będący gospodarzem spotkania. Spotkanie rozpoczęła nasza kandydatka na radną Pani SYLWIA STROKA - zaprezentowała najważniejsze założenia programowe KWW MIROSŁAWA JAROSZA wraz z określeniem własnych priorytetów dot. sposobu sprawowania mandatu radnej. Główne zainteresowania w pracy samorządowej Pani Sylwii to szeroko rozumiane bezpieczeństwo (infrastruktura), także kwestia podziału środków na zagospodarowanie wsi i traktowania ich po partnersku. Kandydat na burmistrza w kilku zdaniach rozwinął przedstawione wcześniej założenia programowe swego komitetu, poszerzył je o pytania zadane przez przybyłych m.in. dot. służby zdrowia, targowiska w Sobótce, rozpoczynającej się w tym obszarze budowy kanalizacji, przyszłości szkoły w Świątnikach, a także promocji gminy, powrotu do imprez cyklicznych i rozwoju turystyki. Gościem na spotkaniu była przedstawicielka KWW POROZUMIENIE DLA POWIATU Pani Urszula SOLIŃSKA która krótko przedstawiła założenia programowe swojego komitetu, a następnie wsparła KWW Mirosława Jarosza, również podkreślając swobodny i merytoryczny charakter spotkań z mieszkańcami, które po wygranych wyborach będą włączone do stałych elementów funkcjonowania gminy, co deklaruje kandydat. 

 


Będkowice: W Będkowicach wraz z Naszym kandydatem na radnego, Panem Markiem Juraszkiem, przedstawiliśmy kilka obszarów rozwoju gminy, przede wszystkim rozwoju turystyki, co pozwoli promować Sobótkę i tworzyć nowe miejsca pracy. Mieszkańcy aktywnie włączyli się do dyskusji wskazując możliwości rozwoju bazy turystycznej, małej gastronomi, a także zaakceptowali jeden z Naszych priorytetów połączenia miejscowości i ościennych gmin ścieżkami rowerowymi. Jeden z mieszkańców, Pan Robert, podzielił się pomysłem rozwoju Eko upraw warzyw i owoców (mieszkaniec Będkowic, wrocławianin odnosi małe sukcesy w Eko-uprawach warzyw). Zauważył, że jest na to duży popyt i należałoby stworzyć warunki do promocji i sprzedaży tych produktów. Powstał pomysł by zainteresować rolników tego typu uprawami, a także mieszkańców Wrocławia do ich zakupu. Innymi poruszonymi kwestiami było bezpieczeństwo dzieci i mieszkańców, brak poboczy, kanalizacji, budowa przydomowych oczyszczalni, oraz służba zdrowia. Mieszkańcy zadeklarowali pomoc w rozwiązywaniu problemów na które mają wpływ z racji wykonywanych zawodów i pełnionych przez nich funkcji, co zaowocuje podniesieniem jakości życia wszystkich mieszkańców gminy.Dziękujemy Panu Sołtysowi i mieszkańcom za liczne przybycie i miłą atmosferę.

 

 


Przezdrowice: Spotkanie Przezdrowicach rozpoczęła Pani Sołtys Lidia Matyja witając nas i przybyłych mieszkańców. Przedstawiliśmy swój program wyborczy i dyskutowaliśmy z przybyłymi o obecnej sytuacji. 
Mieszkańcy przede wszystkim martwią się o bezpieczeństwo dzieci - wysiadają one z autobusu przy głównej drodze, która ma nieutwardzone pobocze, co kolejny raz potwierdza niedopilnowaną infrastrukturę gminy. Zwrócili także uwagę na zniszczony mostek przed świetlicą i zanieczyszczone rowy. W trakcie dyskusji mieszkańcy zaznaczyli, że nie czekają na pomoc z zewnątrz i angażują się prace na rzecz poprawy wyglądu i funkcjonowania miejscowości. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze za co dziękujemy.

 


Olbrachtowice: Na spotkaniu z mieszkańcami Olbrachtowic przyjęto nas ciepło i serdecznie. Przedstawiliśmy mieszkańcom program wyborczy i kandydatów na Radnych. Zaproponowaliśmy konkretne propozycje i rozwiązania dla tej pięknej miejscowości. Olbrachtowice to dowód na nierówne traktowanie w planach rozwoju gminy. Jesteśmy zauroczeni wspaniałymi ludźmi, mocno zaangażowanymi w rozwój swojej miejscowości. Sami remontują i adaptują pomieszczenia na potrzeby wsi. Jesteśmy pełni uznania.

 

 


Mirosławice: W Mirosławicach spotkaliśmy się z bardzo dużą mieszkańców chętnych do dyskusji. Spotkanie otworzyła Pani sołtys Iwona Czyż. Po rozpoczęciu dyskusji mieszkańcy zgłaszali problem kanalizacji, która jest już w części Mirosławic, ale od 2 lat nie mają zgody na podłączenie się do niej. Długo rozmawialiśmy także o problemie ruchliwej drogi bez chodnika, na której często dochodzi do wypadków i mieszkańcy boją się o bezpieczeństwo swoje i swoich dzieci - na prośbę o zamontowanie progów zwalniających urzędnicy tłumaczą, że tam jeździ autobus i nie można ich zrobić. Poruszyliśmy problem usprawnienia pracy urzędu, równego podziału środków finansowych na miejscowości w gminie, a także mieszkańcy poprosili, aby kandydat na burmistrza zadeklarował się, że będzie systematycznie przyjeżdżał do Mirosławic po wygranych wyborach. Pytano nas również o budowę obwodnicy, rozbudowę przemysłu, a także rozwiązanie problemu z odbiorem śmieci. Dziękujemy za bardzo merytoryczne spotkanie i ciepłe przyjęcie!

 


Rogów Sobócki: Spotkanie w Rogowie Sobóckim otworzyła Radna Rady Miejskiej Leokadia Andrzejewska. Podziękowała Pani sołtys za udostępnienie sali i przedstawiła przybyłych gości. 
Rogów jako miejscowość jest wzorem dla innych w gminie, z tym zgodziliśmy się wszyscy. Jednak w dyskusji nie pominęliśmy faktu, iż niektóre domostwa nie maja podłączonej kanalizacji, pełna infrastruktura jest tylko przy głównej drodze. Oficjalnie powiadomiliśmy przybyłych, że szkoła w Rogowie musi zostać porządnie rozbudowana, o czym nie ma wątpliwości. Ogłosiliśmy również, iż obok burmistrza powstanie Rada Młodych w Urzędzie Miasta. Ze zgłoszonych spraw przedyskutowaliśmy kwestię komunikacji miejskiej, nad którą od pewnego czasu pracuje grupa w naszym Komitecie, przedstawiliśmy projekt utworzenia „Domu Dziennego Pobytu dla Seniora”, który powstanie dzięki środkom zewnętrznym, a także oferta czasu wolnego dla młodzieży i seniorów, zaplecza sportowego i rozwoju turystyki w gminie. Na spotkaniu zaprezentowała się także kandydatka na radną, Pani Danuta Szczęch – Drozd. Dziękujemy za przybycie i ciekawe pytania.

 

 


Garncarsko: 6.10 wraz z kandydatami na radnych odwiedziliśmy Garncarsko. Pan Sołtys, Grzegorz Chrzan, który jest kandydatem do rady z KWW Mirosława Jarosza, powitał gości i podziękował za przybycie. Po przedstawieniu programu rozpoczęliśmy dyskusję, w której przodował temat infrastruktury wsi. Od 4 lat obiecywano rozpoczęcie prac nad budową chodnika, jednak wciąż było to odwlekane w czasie. Ten temat wzbudza wiele emocji u mieszkańców. Innymi tematami była Szkoła SP2 w Sobótce Zachodniej i braki, które trzeba nadrobić w jej zaopatrzeniu, problem przepustów przydrogowych we wsi, ich nieumiejętnie eksploatowanie, przez co zalewane są okoliczne tereny, a także temat środków zewnętrznych - dlaczego w innych gminach są prężnie pisane wnioski i ściągane dotacje, a u nas nie.

 

 

 


Sobótka – Os. Korczaka: We wtorkowy wieczór, 9.10, odbyliśmy spotkanie z mieszkańcami Osiedla Korczaka w Sobótce. Żywe zainteresowanie naszym programem zaowocowało zgłoszeniem istotnych potrzeb i problemów. Najważniejszym okazał się problem drogi przy osiedlu. Mimo wieloletnich starań mieszkańców i prezesa spółdzielni mieszkaniowej, UMiG odmawia przyjęcia jej do dróg gminnych. Stwarza to problemy z wywozem śmieci, czyszczeniem kanałów i studzienek ściekowych, odśnieżaniem. Mieszkańcy są ogromnie rozczarowani i niezadowoleni – każdy tu mieszkający płaci podatki od gruntu, nic w zamian nie otrzymując. Kolejny problem to termoizolacja budynków osiedla. Spółdzielnia nie poradzi sobie sama finansowo. Przy wsparciu burmistrza i radnych jest to możliwe. Zebrani wyrazili poparcie i zaufanie dla realnych planów działania kandydata na Burmistrza i nas jako radnych. Dziękujemy za spotkanie! https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f4c/1/16/1f642.png

 

 


SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA CHĘĆ DO ROZMÓW, FREKWENCJĘ NA SPOTKANIACH I OTWARTY UMYSŁ - jesteśmy tu dla was i chcemy zmieniać naszą wspólną przyszłość RAZEM. 

 

 

2018-10-10

Spotkanie 11.10.2018r.


Szanowni Państwo,

już jutro, 11.10.2018r. odbędzie się kolejne spotkanie z KWW Mirosława Jarosza w Hotelu Ślęża - Pensionie w rynku w Sobótce.

Serdecznie zapraszamy na godzinę 18:00!

KWW Mirosława Jarosza

 

Potrzeby z pierwszej ręki - spotkania z mieszkańcami

Ostatnie tygodnie to niesłychanie pracowity dla nas czas. Naszym priorytetem są spotkania z mieszkańcami każdego miejsca w gminie, co zaplanowaliśmy na samym początku - zwłaszcza tych miejsc zapomnianych przez władze. Jesteśmy mile zaskoczeni przyjęciem w każdej wsi i miejscowości, gdzie dzięki życzliwości mieszkańców, sołtysów, mamy możliwość przedstawienia naszych wizji przyszłości gminy, ale także rozmawiania i słuchania potrzeb z pierwszej ręki. Podczas spotkań poruszane jest wiele tematów, od restrukturyzacji dróg, budowy świetlic po wsparcie zaplecza dzieci i młodzieży w czasie wolnym. Merytoryczne dyskusje i pytania dają nam wiele do myślenia, a tym samym jeszcze lepiej rozumiemy jak ciężkim zadaniem będzie odbudowa i poprawa Naszej Gminy. Czeka nas wiele lat ciężkiej pracy.

Przy zdjęciach ze spotkań przestawiamy Państwu bolączki wsi i miejscowości, na które zwrócili głównie uwagę ich mieszkańcy.

Przed nami kolejne tygodnie spotkań i bezpośredniego kontaktu z wyborcami. Jesteśmy zdania, że tylko tak możemy poznać ich prawdziwe problemy bez niepotrzebnej wyborczej otoczki medialnej.

Odwiedziliśmy także Siedlakowice, gdzie mieszkańcy zwrócili uwagę na problem komunikacji w momencie wypadków na trasie Świdnica - Wrocław, pytali o możliwość opracowania planu organizacji ruchu w formie wahadła przez Czereńczyce. Jak w prawie każdej miejscowości brak kanalizacji i chodników przysparza nie lada problemów. Pytano także o pomoc powiatu przy remoncie chodnika przy ul. Gwarnej.

W Okulicach omówiliśmy problem braku komunikacji autobusowej, chodników i kanalizacji, także o konieczności remontu drogi powiatowej z Okulic do Milina. Wszyscy mieszkańcy deklarowali chęć pomocy przy realizacji inwestycji lokalnych we wsi.

Wojnarowice: Nie jest tajemnicą, jak ważna dla mieszkańców jest budowa świetlicy, która obiecywana jest od dawien dawna. Brak Świetlicy jako miejsca spotkań integracyjnych jest tak samo ważny dla mieszkańców jak brak kanalizacji, oświetlenie parku i brak ławek. Dodatkowo wspomniano o potrzebie oświetlenia drogi głównej i dróg bocznych we wsi, a także połączeniu trasą rowerową Wojnarowice z Rogowem Sobóckim.

Sulistrowczki: Temat braku infrastruktury na potrzeby turystyki (parkingi, mała gastronomia, miejsca noclegowe) przewijał się na spotkaniu kilka razy. Podobnie brak oświetlenia, częsty brak dostawy wody szczególnie uciążliwy dla normalnego funkcjonowania, realizacja sołeckiej strategii rozwoju wsi, współpraca z Parkami Krajobrazowymi i Lasami Państwowymi dla rozwoju wsi, która może być przyszłością obszaru.

Kunów: Poruszono problem bezpieczeństwa dzieci – potrzeba zamontowania progów spowalniających przy placu zabaw jako konieczność. Zgodnych pomysłem mieszkańców jest rozbudowa placu zabaw o siłownię na wolnym powietrzu. Ponadto usprawnienie i częstsze oczyszczanie rowów śródpolnych, a także w okresie zimowym ujęcie Kunowa w obszar odśnieżania dróg. Dodatkowe potrzeby to oświetlenie drogi głównej i placu zabaw.

Żerzuszyce: Brak chodników, kanalizacji, świetlicy (np. kontenerowa) a przede wszystkim ścieżki rowerowej łączącej miejscowość z Rogowem Sobóckim. Rozmawialiśmy o koniecznym dokończeniu budowy oświetlenia wsi (projekt jest realizowany), oraz jego kontynuacja od Rogowa Sobóckiego. Mieszkańcy zwrócili uwagę, aby pomyśleć o realizacji drogi Michałowice – Żerzuszyce, usprawniającej podróżowanie pomiędzy miejscowościami. Ponadto usankcjonowanie przekroczenia dopuszczalnego obciążenia na oś na drodze przez wieś w okresie wzmożonych prac rolnych, naprawa dróg gminnych śródpolnych, zmiana obwodu do głosowania przypisanie do Rogowa Sobóckiego.

Ręków: Spotkanie odbyło się w szkole podstawowej dzięki uprzejmości Pani Prezes. Mieszkańcy zwrócili uwagę na brak Sali Gimnastycznej z funkcją Świetlicy, chodników, kanalizacji a przede wszystkim na niebezpieczne skrzyżowanie w środku wsi, zagrażające bezpieczeństwu.

Stary Zamek: Modernizacja Świetlicy w której brak wody i toalety to jeden z poruszonych tematów. Ponadto brak kanalizacji i komunikacji autobusowej, oraz propozycja zmiany świadczenia usług medycznych – obecny stan jest niezadawalający dla mieszkańców.

Sulistrowice: Z głównych potrzeb mieszkańcy wymienili kapitalny remont świetlicy, brak infrastruktury dla turystów (brak oświetlenia, chodników, mała gastronomia, miejsca parkingowe). W związku z tym rozmawialiśmy o dalszym inwestowaniu w rozwój zalewu i plaży, a mieszkańcy deklarują chęć współpracy m.in. przy realizacji inwestycji we wsi, pracy w ramach profilaktyki z dziećmi na świetlicy oraz tworzenie grup zadaniowych młodzieży aktywnej np. Gmina przyjazna od juniora do seniora.

W Kryształowicach dyskusja skupiła się wokół kilku problemów nękających ludzi z tej miejscowości:

  • braku kanalizacji i wszechobecnego smrodu z fekalii zalegających rowy
  • oświetlenia ulic
  • porządnej drogi do Starego Zamku, by możliwy był bezpieczny i wygodny dojazd do kościoła
  • braku chodników i ścieżek rowerowych
  • braku komunikacji z Sobótką, Kobierzycami, Wrocławiem
  • słabej opieki medycznej w Sobótce.
W toku długiej dyskusji wyłoniły się pomysły możliwych rozwiązań. Dziękujemy konstruktywną dyskusję i miłe popołudnie.

Strzegomiany: Poniedziałkowe spotkanie w Strzegomianach rozpoczęła Pani Sylwia Stroka, kandydatka z tego okręgu na radną. Zaprosiła wszystkich aby wspólnie podejmować decyzję, rozmawiając między sobą nawzajem, bo od tego zaczyna się demokracja. Sama Pani Stroka oczekuje od gminy równorzędnego traktowania miejscowości i równego podziału środków finansowych, co jak łatwo można zauważyć nie jest sprawiedliwie rozdzielane.

Mieszkańcy Strzegomian z głównych potrzeb wymienili brak wyposażenia do kuchni świetlicy wiejskiej, braku kanalizacji, przy jednoczesnym zakazie budowania szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków. Kolejnym poruszonym tematem była poprawa jakości służby zdrowia, oraz zadbanie o najmłodszych mieszkańców wsi, które często nie mają informacji ani miejsca na wyjazdy i zajęcia organizowane w gminie.

Gościem spotkania była Pani Urszula Solińska – Marek, kandydatka do Rady Powiatu z „KWW POROZUMIENIE DLA POWIATU”. Na pytanie mieszkańców jak głosować odparła, że aby coś zrobić i zmienić potrzebny do tego jest zespół ludzi chcących zmiany, rzetelnych i z doświadczeniem. Tym samym wsparła Komitet Wyborczy Wyborców Mirosława Jarosza, jego kandydatów na radnych i burmistrza. Dziękujemy Panu Sołtysowi za udostępnienie świetlicy.

Przemiłów: 26 wrzesnia spotkaliśmy się w Przemiłowie. Mieszkańcy poruszyli problemy związane z zaśmiecaniem miejscowości i okolicznych lasów przez turystów oraz systemem podatkowym dot. opłat za nieruchomości. W dyskusji na te tematy wspomnieli, że oczekują od Kandydata na Burmistrza jasnych i przejrzystych kryteriów wysokości podatków dla stałych mieszkańców oraz tych sezonowych, a także zabezpieczenia okolicy przed zaśmiecaniem oraz uregulowania prawnego problemu wylewania ścieków do rowów i palenia w piecach w sposób niedozwolony. Komitet Wyborczy powołał zespół, który już pracuje nad rozwiązaniem powyższych problemów. Dziękujemy za kolejne wartościowe spotkanie.

Podsumowanie spotkań z mieszkańcami.

Okres wakacji to czas spotkań mieszkańców Gminy przy okazji pikników rodzinnych i dożynek organizowanych przez Sołtysów i Rady Sołeckie. Ze względu na ruszającą Kampanię Wyborczą był to także czas rozmów o przyszłości Sobótki, o propozycjach, spostrzeżeniach i sugestiach, jakimi chcieli podzielić się mieszkańcy - jakie widzą problemy i zagrożenia, co zmieniliby na swoim terenie, aby lepiej się żyło.

Efektem tych spotkań były korekty programu wyborczego, który musi uwzględniać potrzeby mieszkańców. To czas wykorzystany na merytoryczne dyskusje oraz ścieranie się różnych wizji przyszłości Miasta i Gminy Sobótka. Odbudowanie zaufania i fundamentów, na których ma spoczywać Gmina to jeden z głównych celów, jakie postawił sobie cały Komitet wraz z Mirosławem Jaroszem. Bez współpracy i zaufania nie ma efektów.

Prace nad przyszłością Gminy Sobótka.

Przygotowanie do Kampanii Wyborczej to miesiące ciężkiej pracy, rozpoczętej na wiele tygodni przed ogłoszeniem wyborów - dyskusji, spotkań, których efektem jest konkretny plan na zmianę i poprawę Naszej Gminy. W prace zaangażowało się wiele wyjątkowych osób, którym leży na sercu przyszłość Gminy Sobótka. Taki zespół, jest w stanie osiągnąć bardzo dużo dzięki determinacji, doświadczeniu w różnych obszarach, ale i nigdy nie gasnącemu przeświadczeniu, że wszystko można zmienić na lepsze.

Dnia 2.09.2018r. odbyło się spotkanie Komitetu Wyborczego Wyborców Mirosława Jarosza.

Dnia 2.09.2018r. odbyło się spotkanie Komitetu Wyborczego Wyborców Mirosława Jarosza wraz z zaproszonymi mieszkańcami Gminy Sobótki. Podczas wystąpień zaprezentowali się wszyscy kandydaci na Radnych oraz sam kandydat, który przedstawił główne założenia Programu Wyborczego na zbliżające się Wybory. Ze względu na dużą frekwencje przybyłych gości spotkanie trwało kilka godzin. Zostały zadane konkretne pytania, przedstawione główne punkty, według których KWW Mirosława Jarosza pragnie pomóc Gminie Sobótka. Na spotkaniu zabrali głos szanowani mieszkańcy okolicy, m.in. Pani Rogalska, Pan Grzegorz Białczak, Pan Zenon Gali oraz rodzice uczniów i absolwentów Gminnego Gimnazjum w Sobótce, którzy wyrazili swoje poparcie względem kandydata oraz jego Komitetu.

Link do filmu ze spotkania: LINK


Nie obiecujemy. Działamy!

Mirosław Jarosz od 15 lat związany z miejscowością Sobótka pracujący na stanowisku dyrektora szkoły podstawowej nr.1. Kandydat na Burmistrza 2018 mieszkający w okolicach Sobótki, a pracując przebywa w niej nacodzień doskonale znając jej problemy i bolączki, które zamierza zmienić ze swoim zespołem radnych, startując w tegorocznych wyborach na stanowisko Burmistrza Miasta i Gminy Sobótka.